Duminică, 7 noiembrie 2021, dupa doi ani ne-am intors in biserica noastră „îmbrăcată în haină nouă” printr-un proiect pe fonduri europene prin AFIR, pentru a-I aduce mărire si mulțumire Domnului, cu o zi inainte de hramul bisericii noastre , „Sfinții Arhangheli Mihail si Gavril” din Parohia Greco-Catolica Santandrei.

Părtași la bucuria celor peste 100 de credincioși care au reusit sa participe la acest eveniment au fost si parintele vicar general MihaiVatamanelu, care a condus oficiul liturgic, parintele protopot Gavril Buboi, parintele Oprea Ionut si doi preoți italieni însoțiți de don Alfredo Savoldi.

Împărtășesc aceste imagini de la fericitul eveniment si cu dumneavoastră, cei ce din cauza restricțiilor pandemiei, a vremii nefavorabile sau din alte binecuvântate pricini nu ați putut participa, ca macar ochii si inima sa se bucure, iar glasul sa aduca marire si mulțumire lui Dumnezeu.

Vă așteptăm cu drag la biserică, in pacea si lumina din casa Tatălui Ceresc!

Pr. Avram Romulus