În data de 25 decembrie 2019, la Parohia Greco-Catolică Sititelec a fost celebrată Nașterea Domnului, împreună cu preoții parohi Torjoc Romulus și Torjoc Bogdan. Credincioșii Parohiei noastre au venit cu mic, cu mare pentru a serba nașterea pruncului Isus.

Sub îndrumarea doamnei preotese Torjoc Eugenia, în casa Domnului au răsunat glasuri de copii, cântând colinde tradiționale, recitând poezii și așteptându-l pe Moș Crăciun. Nașterea Domnului, vestită în fiecare casă, dar și în biserica noastră de către ,,ceata,, Viflaimului fiind reprezentată de 11 băieți care duc tradiția mai departe. Aceștia s-au pregătit temeinic pentru a aduce în fața noastră sceneta Nașterii Domnului nostru Isus Cristos. În biserică continuând să avem mai multe momente pregătite pentru acest eveniment.

Dorim ca sărbătoarea Crăciunului să vă aducă numai bucurii și cete de îngeri să coboare în casele dumneavoastră si să vă aducă Vestea cea Mare, iar Cel ce s-a născut, să vă umple casa cu pacea și binecuvântarea Sa.

Crăciun fericit și un an nou plin de realizări!

Jurca Andrada