„Sâmbata, 3 iunie, începând cu orele 15.00, la Teatrul Arcadia din Oradea, s-a desfasurat faza judeteana a celei de-a X-a editii a Drama Day. Un festival de teatru în limba engleza în care scoala noastra, Liceul Teologic Greco-Catolic Iuliu Maniu, a facut parte din cele 13 scoli din judet care au jucat pe scena.
Am propus piesa How Frog Went to Heaven, cincisprezece minute despre perseverenta si reusita, în ciuda diferentelor, aparent insurmontabile, dintre indivizi. Liceul nostru a fost recompensat cu diploma pentru interpretare, iar, la final, cei care au rezistat maratonului dramaturgic au ridicat, cu mare bucurie, cupa oferita de catre organizatori, Liceul Sportiv Bihorul si Liceul Don Orione, ambele din Oradea.
Din trupa de teatru numita Iuliu Maniu, dupa noul patron spiritual al scolii, au facut parte urmatorii elevi: Maria Popa, Claudiu Baidoc, Alexandru Bokor, Kati Rezmüves, Karla Fanea, Alexandru Cristea, Iulia Belea, Vlad Vidican, Angel Podar, Sofia Abrudan si Denisa Cîslariu, din clasele a III-a B, a IV-a B, a V-a A, a VII-a B si a VIII-a A.