În sala de protocol a Liceului Greco-Catolic „Iuliu Maniu” Oradea se va desfășura luni, 23 octombrie 2023, de la ora 18.00, ședința Asociației Generale a Românilor Uniți Greco-Catolici din Oradea, în cadrul căreia va avea loc cea de-a doua rundă de alegeri a Consiliului de conducere AGRU eparhial Oradea. Întâlnirea este succesoare primei întâlniri AGRU eparhial Oradea care s-a desfășurat pe 27 septembrie a.c. la Oradea, cu participarea PSS Virgil Bercea, în cadrul căreia a fost ales ca președinte AGRU Eparhial Oradea domnul Alin Bădiceanu, cu majoritate de voturi.
Sunt așteptați toți cei care doresc să participe!
Laura OLOGU
